מי היה מאמין שהפועל אשקלון, לאחר המחזור העשירי תהייה רחוקה רק נקודה אחת מהמקום ממנו יורדים ליגה? הקבוצה שבנתה את אחד הסגלים המבטיחים של הליגה, נמצאת בתחתית הטבלה ורחוקה מלענות על הציפיות אותם העמידה למטרה בתחילת העונה. אם בהנהלת הפועל אשקלון חשבו על עלייה לליגת העל, כדאי שיפקחו את העיניים ויראו כי מצב הקבוצה הוא בכי רע.

קשה להתעלם מהעובדה שהבעיה המרכזית של הפועל אשקלון היא כיבוש השערים. הקבוצה, שבסגל שלה נמנים שישה חלוצים, היא הקבוצה שכבשה את כמות השערים הנמוכה ביותר בשתי הליגות הבכירות בישראל, עם מאזן מצחיק של שישה שערים מתוך עשרה משחקי ליגה.

רק לשם השוואה, בעונה שעברה, הפועל אשקלון הייתה לאחר המחזור העשירי עם 23 נקודות ובמאזן של 15 שערים. באותה עונה, שיחקו בהרכב הקבוצה שלושת החלוצים:בריאן מן, ינון ברדה ואלירן אסאו. שלושתם כבשו יחד 35 שערים, מתוך 57 כיבושים של כל הקבוצה במשך כל העונה. מן, ברדה ואסאו, משחקים בהפועל אשקלון גם בעונה הנוכחית, אך עדיין לא קיבלו את הקרדיט לשחק יחד. עד כה, מעדיף אורי מלמיליאן לעלות עם הרכב שונה של חלוצים בכל אחד ממשחקי הליגה.

שחקנה הזר של הפועל אשקלון, אגודה קאובינה (23) הובא בתחילת העונה על-ידי מאמן הקבוצה אורי מלמיליאן, בכדי לכבוש שערים. קאובינה, אמנם כבש שער אחד, אך מציג יכולת מאכזבת והוא רחוק מהציפיות שתלו בו בתחילת העונה. יש האומרים, כי הצבתו של השחקן כקיצוני שמאלי בהתקפת אשקלון, מונעת ממנו לבוא לידי ביטוי – אך הסיבה עדיין לא מצדיקה את יכולתו האפורה.

במחזור האחרון, יצאה הפועל אשקלון למשחק חוץ מול בני לוד שהסתיים בתיקו 0-0. קאובינה שפתח בהרכב, נהג בחוסר אחריות משוועת כאשר הוא משאיר את חבריו לקבוצה בעשרה שחקנים. במהלך כדור חופשי לזכות אשקלון, פגע קאובינה בשחקן יריב ללא כדור וראה את הכרטיס האדום שימנע ממנו לשחק במחזור הקרוב מול נס ציונה.


מדוע סופג קאובינה את מירב הביקורות? כי הוא בא על חשבון שחקן ישראלי, וכזר תמיד מצפים ממנו שיביא את הערך המוסף לקבוצה. במרבית משחקי הקבוצה, מוחלף קאובינה בדרך קבע על-ידי אורי מלמיליאן, ובחלק מהמשחקים אף אינו נכלל בסגל. אם השחקן לא יגלה שיפור ביכולתו, לא מן הנמנע שישוחרר מהקבוצה בחלון העברות בינואר ויפנה מקום לרכש אחר.

בנוסף לכך, מכת פציעות פוקדת את הקבוצה. יחיאל צגאי עדיין פצוע ברגלו ועדיין לא ברור מתי יחזור לשחק. מלבד צגאי, גם הבלם יוסי ביטון, פרק את הכתף באחד האימונים של הקבוצה והוא צפוי להיעדר תקופה ארוכה.

בתוך כך, ביום שישי הקרוב (14:30) תארח הפועל אשקלון בביתה את נס-ציונה, במסגרת המחזור האחד-עשר של הליגה הלאומית.

(אשקלונים)

מודעות פרסומת